Hírek archívuma

Tegnap Hotizán gyűltek össze a FRISCO 2.2. »Az árvízkockázat határokon átnyúló, összehangolt csökkentése - Építési intézkedések a Mura vízgyűjtőjében " projekt partnerei a nyitókonferencián.

2019.szeptember 28-án, szombaton, a Novice Svet24 sajtó a Sport- világ rendezvény keretében, az idillikus bledi sétányon kiosztották az elismeréseket és külön plaketteket a külföldi turisták és az olvasók által osztályozott legeredményesebb községeknek.

A  Nyelvek Európai Napja kapcsán, amelyet minden évben szeptember 26-án ünneplünk, az 1.Sz. Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola és a Lendvai Kétnyelvű Középiskola  a Városházán  a „ TÖBBNYELVŰSÉG – A NYELVEK SZÁMÍTANAK!” címmel rendezvényt szervezett.

Tájékoztatjuk a polgárokat, hogy 2019.10.1-je és 2019.10.30-ka között Lendva Község helyiségeiben a Szlovén Köztársaság Geodéziai Igazgatósága által elkészített, az ingatlanok  tömegértékelési modelljeinek nyilvános bemutatása tart.

A földcsuszamlással kapcsolatos munkák a Lendvahegyre vezető helyi úton a Szent Katalin templomtól a Szentháromság kápolna felé szeptember 16-tól teljes útzárlat van érvényben, azonban ezen a hétvégén a szüret miatt az útzárlatot visszavonták.

A lendvai Fő utcán a zsidó családok egykori otthonai előtt a járdákba a tegnapi napon botlatóköveket (emlékköveket) helyezték el és ezzel jelképesen visszahozták az embereket a városunk utcáira.

A Helyi Akciócsoport (HACS) A jó embereknél  2020 ez év augusztus 8-án nyilvános felhívást tett közzé a HACS A jó embereknél  2020 Helyi Akciócsoport stratégiája céljainak megvalósítására vonatkozó projektek kiválasztására, amelyet az Európai Regionális Fejlesztési Alapból – ERFA-  valósítanánk m

MENJÜNK GYALOG! hangzik az Európai mobilitási hét, a hagyományos európai kezdeményezés idei szlogenje, amely a helyi közösségeket a fenntartható közlekedési intézkedések bevetésére és népszerűsítésére buzdítja.

2019. szeptember 17-én, kedden, Lendván, a Fő utcán, három zsidó család egykori otthona előtt elhelyezzük az emlékezet botlatóköveit, és ily módon, jelképesen, visszahozzuk őket városunk utcáira. Az emlékkövek elhelyezése előtti ünnepélyes bevezető 13 órakor, a Városháza előtt lesz.

Lendva Község Lendvahegyen a Két földcsuszamlás szanálása című projekt keretében a lendvahegyi LC 206041 helyi út mentén megkezdi az építési munkálatokat.